Biz Kimiz?

“Hem hava kirliliği, hem biyoçeşitlilik etkisi hem de iklim krizini tetiklemesi yüzünden ve özellikle Türkiye’nin ithal kömür politikalarını tamamen bitirmiş olması, yerli kömürle ilgili politikalarının yavaşlaması üstüne ters kaçan bu projenin bir an önce sonlandırılması gerekiyor”

Destek veren kurumlar

#AdanayaTemizHava Kampanyası, sağlıklı bir çevre için bir araya gelen yerel, ulusal ve uluslararası kurumların işbirliğinde gerçekleşmektedir. Kampanya, Adana – Yumurtalık’ta inşaatı devam eden Hunutlu Termik Santrali’ne karşı kamuoyu oluşturmayı amaçlamaktadır.

 

Kampanyaya destek veren kurumlar alfabetik sırayla şu şekildedir:

Adana Tabip Odası / Adana Ziraat Mühendisleri Odası /  Antakya Çevre Koruma Derneği / Climate Action Network – Europe / Çevre ve Tüketici Koruma Derneği – Adana / Doğa Derneği / Doğal Hayatı Koruma Vakfı / Doğu Akdeniz Çevre Platformu / Ekosfer Derneği / Erzin Çevre ve Tarihi Varlıkları Koruma Derneği
HEAL (Sağlık ve Çevre Birliği) / İskenderun Çevre Koruma Derneği / Mersin Çevre ve Doğa Derneği / Samandağ Çevre Koruma ve Turizm Derneği / Tarsus Çevre Koruma Kültür ve Sanat Merkezi / Yuva Derneği / 350.org

 

Adana’ya Temiz Hava

Adana’ya Temiz Hava Kampanyası, iklim ve çevre koruma alanında çalışan yerel, ulusal ve uluslararası kurumların ortaklığında başlatılmıştır. Daha fazla bilgi için “Biz Kimiz” bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Site içinde yer alan bilgiler ve materyaller yaygınlaştırılabilir. İletişim için: bilgi@adanayatemizhava.org.

 

FacebookTwitter